Biuletyn Informacji Publicznej

Menu główne

Zawartość podstrony

1 lipca 2008 07:49 | wersja 1 | Ten dokument ma 0 załączników 0

Nagrody Burmistrza 2004

Stanisława Szostak

Odznaczona Srebnym Krzyżem Zasługi

Dr Henryk Rafał Jost

ur. 1921, zm. 2006. Badacz dziejów techniki i przemysłu
w Tatrach i na Podhalu. Autor ponad stu prac naukowych z tego zakresu. Od 1955 roku był Członkiem Zespołu do Badań Górnictwa i Hutnictwa Tatrzańskiego PAN, stałym współpracownikiem Zakładu Historii PAN. Był autorem prac i szeregu artykułów na temat górnictwa, hutnictwa, przemysłu ludowego i zabytków Podhala. Pisał także o ludziach związanych z Tatrami, między innymi o Edwardzie Homolacsu, Juliuszu Zborowskim, Stefanie Zwolińskim. Opublikował ponadto wiele przyczynków do dziejów Zakopanego z okresu II wojny światowej. Był członkiem Podhalańskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami (od momentu jego założenia) i Związku Podhalan.
 

Jan Karpiel Bułecka

Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Józef Uznański

ur. 1924. Ratownik tatrzański, instruktor narciarski PZN, przewodnik tatrzański II klasy. W czasie II wojny światowej walczył w partyzantce w Gorcach. Przez wiele lat był jednym z najbardziej aktywnych członków TOPR, uczestniczył
w kilkuset wyprawach ratunkowych. Do dnia dzisiejszego służy młodszym kolegom radą i wsparciem. Znany w zakopiańskim środowisku jako człowiek wielkiej prawości, skromności i życzliwości.

Małgorzata Wonuczka Wnuk

Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi

Marian Wiktor Woyna-Orlewicz

ur. 1913. Narciarz (biegacz, dwuboista klasyczny, alpejczyk), wychowawca młodzieży, olimpijczyk z 1936 roku, trener kadry w roku 1936 i 1948. wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i akademickich Mistrzostw Świata. Zaangażowany działacz sportowy i trener. W Klubie „Wisła” od 78 lat, aktualnie jako prezes honorowy. W roku 2002 za całokształt pracy został uhonorowany odznaczeniem „fair play”.


Zofia Stanuch

Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi

Biuletyn Informacji Publicznej — Urząd Miasta Zakopane

Logowanie