Biuletyn Informacji Publicznej

Menu główne

Zawartość podstrony

7 lutego 2019 11:27 | wersja 1 | Ten dokument ma 1 załącznik 1

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”.

Patronat nad programem objął Burmistrz Zakopanego. W regionie konkurują ze sobą: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem, Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ, Wolnościowe Podhale.

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

Projekty z Zakopanego i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem

Projekt zakłada organizację festynu sportowo – rekreacyjnego, połączonego z Letnimi Igrzyskami Specjalnymi dla Dzieci Niepełnosprawnych z zaprzyjaźnionych instytucji. Członkowie UKS-u „Olczanka” oraz wolontariusze akcji „Pięknie być Człowiekiem”zapewnią moc atrakcji, czystą rywalizację, poczucie równości oraz integracji poprzez sport i zabawę. Inicjatywa ma wyjść na przeciw potrzebom lokalnych rodzin, które będą mogły spędzić razem czas, dostrzec talenty dzieci i sens aktywności.

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ

Szeroki w swoim zakresie projekt będzie obejmować trzy komponenty – organizację turnieju na zakończenie sezonu 2018/19 wraz z przeprowadzeniem akcji edukacyjnej, która zachęci jak najwięcej młodych mieszkańców regionu do trenowania sportu oraz zapewnienie nowym adeptom niezbędnego sprzętu i opieki trenerskiej w trakcie stawiania pierwszych sportowych kroków. Zarówno turniej, akcja edukacyjna, jak i treningi odbędą się pod okiem doświadczonych trenerów, którzy zadbają o odpowiedni rozwój dzieci.

Wolnościowe Podhale

Projekt stanowi kolejny krok w walce ze smogiem i będzie obejmować dwa etapy. W ramach pierwszego z nich, zakupione zostaną oczyszczacze powietrza na rzecz jednego z nowotarskich przedszkoli. Drugi etap, obejmować będzie przeprowadzenie (przy współudziale dzieci) akcji edukacyjnej, której odbiorcami będą wszyscy mieszkańcy miasta. Dzięki realizacji projektu, uda się zapewnić zdrowszą przestrzeń dla jego najmłodszej społeczności, a także uświadomić starszych o skali problemu.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Pliki do pobrania

Biuletyn Informacji Publicznej — Urząd Miasta Zakopane

Logowanie